آرایشی بل گالری سرمه - پاكسازي پوست صورت

پاكسازي پوست صورت يكي از اركان مهم زيبايي و بهداشتي پوست است. هدف از پاكسازي روزانه پاك كردن گرد و غبار، مواد آرايشي و چربي اضافي و آلودگي‏هاي مختلف و بازكردن منافذ بسته پوست مي‏باشد.
پوست در هر سني نياز به توجه و مراقبت دارد ،
بيش از دوبار در روز پوست صورت را نبايد شست .چون شستشوي بيش از حد باعث تبخير بيش از حد آب از سطح آن و كاهش ميزان چربي پوست و يا تحريك غدد مولد چربي در پوست‏هاي چرب مي‏شود بهتر است يكبار صبح و يكبار شب شستشو انجام شود.
**
بهترين راه پاكسازي پوست (پيلينگ) صورت ، استفاده از يك شير پاك كن ملايم است. هيچگاه نبايد مواد آرايشي به مدت زياد بر روي پوست بماند ، هر شب قبل از خواب بهتر است صورت را از مواد آرايشي و هر گونه آلودگي پاك نمود تا پوست تمام مدتي را كه در حال استراحت هستيد تنفس كند.راز سلامت و شادابي پوست، پاكيزه نگه داشتن آن است. مصرف چربي و مواد قندي و مواد آرايشي بيش از حد، از مهمترين نابود گران طراوت پوست هستند.
**برای پاک کردن پوست  بهتر است از يك شير پاك كن  یا یک صابون ملايم مثل صابون بچه يا صابون گلسيرينه استفاده كرد. ترجيحا صبح‏ها پوست را با آب سرد بشوئيد و استفاده از صابون را در انتهاي روز انجام دهيد. آب سرد بهترين شستشو دهنده براي هر نوع پوست است .
مــــراحل پاكسازي پوست عبارتند از :
1_تميز كردن پوست با شير پاك كن 2_ بخور دادن پوست 3_ لايه برداري پوست 4_ماساژ پوست صورت 5_ كمپرس كردن پوست با آب يخ 6_ماسـك گذاشتن 7_استفاده از كرم مرطوب كننده

*****بخور دادن*****

بسياري از كارشناسان زيبايي اعتقاد دارند كه بخور دادن مهمترين اصل پاك كردن پوست است و با اين روش مي توان آلودگي ها را از پوست بيرون كشيد زيرا بخار آب سبب مي شود كه منافذ پوست باز شوند و آلودگي ها آسا نتر از پوست بيرون بيايند .
بخور دادن سبب مي شود كه سطح پوست تميز شود،گردش خون سريعتر انجام گيرد،پوست تحريك شود و
غد د متر شحه پوست سموم را دفع كنند بخور دادن براي همه ي انواع پوست مفيد است، به استثناي كساني كه پوست بسيار حساسي دارند.
براي بهره گيري از بخور،بايد گياه مورد نظر را در آب جوشان بريزيد و حوله اي بر روي سر بياندازيد و به مدت 5 الي 10 دقيقه سر را روي بخار جوشانده نگه داريد. پس از آن كه پوست را بخور داديد حداقل به مدت يكساعت از خانه بيرون نرويد ، از مواد آرايشي استفاده نكنيد تا منافذ باز شده پوست نفس بكشد

براي بخور گياهي از يكي از گياهاني مانند: ((بابونه،اويشن،اسطوخدوس،گزنه سفيد،رازيانه،زير فون،بو مادران،اكليل كوهي،نعناع صحرايي،صمغ عربي و كافور استفاده ميشود. ))
**به هنگام بخور دادن بايد صورت خود را حدود 50 سانتي متري بخار نگه داشت و بعد از اتمام بخور صورت را با آب خنك شستشو داد تا منافذ باز پوست بسته شود.

««« معجـــزه نوشيدن آب »»»

اگر ميخواهيد پوست شادابي داشته باشيد روزي 6تا 7 ليوان آب بنو شيد ، بدن شما به آب نياز دارد و روزانه به مقدار كافي بايد آب در يافت كند.
پوست هم بخشي از بدن است و در صورت نرسيدن آب به بدن رطوبتش را از دست مي دهد و خشك و پژمرده مي شود علاوه بر نو شيدن آب بايد پوست را از طريق كرمهاي مرطوب كننده نيزمرطوب نگه داشت . بهترين زمان استفاده از كرم مرطوب كننده بعد از شستشو ي صورت است چون پوست ميتواند بيش از هر وقت ديگري رطوبت را جذب كند

 

گالری سرمه :مرکز تهیه و توزیع انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با مارکهای معروف تولیدشده در جهان

نشانی :اردکان میدان ۱۵ خرداد

تلفن :     ۹۷۷۷  ۷۲۲  (۰۳۵۲)

همراه :   ۹۹۱۳  ۱۵۲ ۰۹۱۳            ۹۹۰۳  ۱۵۲  ۰۹۱۳

صندوق پستی : ۱۱۷/۸۹۵۱۵

وب سایت : http://www.fuladi.com/

 

 

 

+ تاريخ ساعت نويسنده محسن فولادی اردکانی : |